Czy i jak przewozić leki w bagażu podręcznym? Odpowiedzi na nurtujące pytania!

Czy i jak przewozić leki w bagażu podręcznym? Odpowiedzi na nurtujące pytania!

Samolotem obecnie podróżuje się najbezpieczniej, najszybciej oraz najwygodniej, a cały proces zakupu biletów, odprawy i spraw organizacyjnych załatwianych na lotnisku został skrócony do minimum. Wiele osób wciąż głowi się nad tym, co może zabrać do samolotu, jak należy się spakować i czy pewne produkty, takie jak akcesoria medyczne lub leki w bagażu podręcznym są dozwolone. Odpowiadamy - są!

 

Czy można przyjmować leki na pokładzie?

Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych klientów, linie lotnicze starają się ułatwiać podróże i czynić je naprawdę komfortowymi oraz bezstresowymi dla pasażerów. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, przez które przyjmujesz tabletki, nie musisz się martwić, że podczas kilkugodzinnego lotu ich nie przyjmiesz. Bez najmniejszego problemu możesz przewozić leki w bagażu podręcznym, a co za tym idzie, możesz ich używać na pokładzie samolotu, jeśli jest to konieczne.

 

Jak spakować leki w bagażu podręcznym?

Jeśli nie wiesz, jak mógłbyś się spakować, aby uniknąć nieprzyjemności oraz dodatkowego stresu na lotnisku, wystarczy trzymać się kilku ważnych zasad. Musisz pamiętać, że każdy pasażer jest sprawdzany przed wejściem do strefy pasażera, czyli miejsca, w którym czeka już na wejście do samolotu. Najważniejszą kwestią dotyczącą bagażu podręcznego jest jego wymiar, który od 2019 roku wynosi 40 x 20 x 25 cm. Torbę taką bez problemu można kupić w sklepie z akcesoriami dla podróżujących. Odpowiednich rozmiarów torba zostanie bez komplikacji prześwietlona i sprawdzona. Jeśli zatem przewozisz leki w bagażu podręcznym, musisz poinformować o tym pracownika przeprowadzającego kontrolę. Istotne jest również, aby były one spakowane, podobnie jak kosmetyki, w niewielką przezroczystą kosmetyczkę lub torbę, która w razie wątpliwości zostanie szybko odnaleziona w bagażu i z niego wyjęta.

 

Jakie leki można przewozić?

Według przepisów dotyczących przewożenia leków w bagażu podręcznym, dozwolone jest posiadanie zarówno produktów ogólnodostępnych, jak i tych wypisywanych na receptę. Kosmetyki mogą być przewożone wyłącznie w określonej ilości i pojemności, leki jednak nie mają takich ograniczeń. Możesz zatem spakować do torby podręcznej 200 ml syrop na kaszel, kilka buteleczek sprayu do nosa i kropli do oczu, a nawet butelkę płynu do soczewek lub do dezynfekcji (poniżej 70% alkoholu). Jedynym ograniczeniem jest zasada mówiąca o spakowaniu takiej ilości produktu jaka jest niezbędna na podróż. W przypadku leków na receptę i silniejszych preparatów również nie istnieje ograniczenie dotyczące ich pojemności i ilości. W tej sytuacji jednak warto przewozić leki w oryginalnych opakowaniach, z receptą. W przypadku budzących wątpliwości preparatów lub dużych ich ilości, możesz dodatkowo “uzbroić się” w dokumentację medyczną. Potwierdzenie autentyczności leku i jego przeznaczenia pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości podczas ewentualnych niejasności w czasie kontroli.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl