Jak spakować się szybko i bez stresu?

Jak spakować się szybko i bez stresu?

Jak spakować się szybko i bez stresu?

Każdy wyjazd, służbowy lub rekreacyjny, musi być poprzedzony pakowaniem bagażu. Wiele osób szczerze nie lubi tej czynności. Jednak przy odrobinie organizacji i planowania, oraz wykorzystaniu kilku sprytnych tricków problem tego, jak się spakować nie będzie więcej zaprzątał głowy.

 

Checklista daje pewność

Zanim rozpoczniemy wrzucać do torby lub walizki nasze bagaże, warto przemyśleć, co jest nam potrzebne i co chcemy zabrać ze sobą i sporządzić listę. Checklista pozwoli kontrolować zawartość bagażu, nie doprowadzić do zabrania zbyt dużej ilości rzeczy. Dzięki niej nie ma także możliwości zapomnienia o ważnych przedmiotach tuż przed wyjazdem. Warto wypisać wszystko, co przychodzi nam do głowy, upewnić się, jakie warunki pogodowe będą panowały w czasie naszego pobytu. Następnie można zweryfikować spis, zadając sobie pytanie: czy na pewno wszystko potrzebuję, czy można inaczej kompletować stylizacje na każdy dzień… Następnie wystarczy wszystko przygotować i spakować.

 

Gotowe zestawy ubrań czy garderoba kapsułowa?

Jednym z największych wyzwań związanych z tym, jak się spakować, jest skompletowanie ubrań na każdy dzień podróży. Można zastosować jedną z dwóch strategii: przygotować kompletne zestawy, od bielizny po ubrania i dodatki, na każdy dzień. Każdy zestaw można osobno zwinąć, można także taki rulon włożyć na przykład do woreczka strunowego, opisać, i umieścić w bagażu. To doskonałe rozwiązanie także dla dzieci. Innym pomysłem, przydatnym nie tylko w czasie podróży, jest stworzenie garderoby kapsułowej. Każdy jej element pasuje do reszty, przez co dzięki tylko kilku ubraniom można stworzyć wiele ciekawych stylizacji, innej na każdy dzień. Garderoba kapsułowa zaoszczędza wiele miejsca w walizce. Można go wypełnić na przykład pamiątkami z wyjazdu.

 

Praktyczne akcesoria podróżne

Walizka czy duża, pakowna torba podróżna to nie wszystko. Można spakować się szybko, wykorzystując dodatkowe elementy. Zachowanie porządku i zabezpieczenie swojego bagażu znacząco ułatwią różnego rodzaju akcesoria podróżne. Ochraniacze na koszule, bieliznę, obuwie, kosmetyczki, etui na dokumenty – wszystkie są sprytnie zaprojektowane i pozwolą na maksymalne i uporządkowane wykorzystanie całej przestrzeni w walizce lub torbie podróżnej.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl