Jak ustawić kod w walizce i zapamiętać go?

Jak ustawić kod w walizce i zapamiętać go?

Kody w walizkach obecnie są podstawą zabezpieczenia. Mają chronić Twoje bagaże przed dostępem osób niepowołanych. Podobnie jak pin do karty kredytowej, tak samo kombinacja cyfr powinna być znana tylko zaufanym osobą. Nie ma wzoru, który będzie niezawodny. Ważne, aby stosować bardziej skomplikowane układy cyfr. Wtedy prawdopodobieństwo przypadkowego rozkodowania walizki jest niewielkie. Jeśli nadal czujesz, że to może być niewystarczające, zakup dodatkowe zabezpieczenia. Pamiętaj, że obecnie znamy mnóstwo kodów. Umysł bywa zawodny. Dlatego musisz znaleźć kompromis przed złożonym układem, a trywialnie prostym. Bardzo złym pomysłem jest zapisywanie kodu w miejscach, do którego mogą mieć dostęp złodzieje. Unikaj karteczek z szyfrem schowanych w portfelu lub w jednej z kieszonek walizki. W przeciwnym razie Twoje wszystkie starania związane z bezpieczeństwem stracą sens.

 

Jak ustawić kod w walizce z podstawowym zamkiem?

Fabryczny kod w większości walizek to trzy zera. Aby wprowadzić własne ustawienia najpierw musisz odblokować zamek przy użyciu oryginalnej kombinacji. Po otwarciu walizki przytrzymaj przycisk, którym zyskujesz dostęp do zamków. Następnie jednocześnie wprowadź nowy, własny kod. Po wybraniu nowej sekwencji cyfr puść przycisk. Tak zapiszesz nowe ustawienie. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy nowy rodzaj zabezpieczenia działa. Jeśli po wpisaniu naszego kodu uda się otworzyć walizkę wszystko jest w porządku.

 

Jak ustawić kod w walizce z zamkiem TSA?

Prawdopodobnie fabrycznym kodem odblokowującym zamek jest kombinacja składająca się z samych zer. Gdy uda Ci się otworzyć walizkę, wykorzystaj przycisk do resetowania kodu. Z reguły jest on umieszczony w podstawie obudowy zamka. Dobrze do jego naciśnięcia wykorzystać cienki przedmiot. Po usłyszeniu kliknięcia wiesz, że doszło do resetu sekwencji. Wtedy przy pomocy cyfr wybierasz własny układ. Po naciśnięciu przycisku odblokowującego zamki mamy utrwalone nowe zabezpieczenie

 

Jak ustawić kod w walizce z kłódką?

Pewna grupa walizek wyposażona jest w kłódki. Jest to trzeci rodzaj zabezpieczenia. Nie musi być montowany fabrycznie. Często stosowany jest jako dodatkowa ochrona. Sposób działania mechanizmu opiera się na ruchomej części kłódki. Wpisując sekwencje kodu otwierasz zamek. Aby zresetować kod musisz wykonać ruch lewą stronę tzw. Szeklą. Później wciskając ją ustalasz nowy kod pin i wracasz do pozycji wyjściowej kręcąc w prawą stronę. W ten sposób zapisujesz nowy szyfr.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl