Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kuchenki turystyczne na kartusze – domowy obiad nawet w podróży

Gotowanie podczas wyjazdu to dobry pomysł zarówno pod kątem finansów, jak i zdrowia. Niestety praktycznie żadne gotowe posiłki, które można kupić w marketach, nie są zdrowe. Składają się ona głównie z wysoko przetworzonej żywności, która potrafi mieć naprawdę druzgocący wpływ na organizm. Żeby móc gotować podczas wyjazdu potrzebne są kuchenki turystyczne. Nie zajmą one zbyt wiele miejsca w bagażu, są dość lekkie i całkowicie mobilne. Kuchenki turystyczne gazowe i ich niewielkie modele dwupalnikowe powinny całkowicie wystarczyć, aby we własnej przyczepie kempingowej, czy właściwie każdych innych możliwych warunkach, przygotować pyszny i zdrowy obiad dla całej rodziny.

Kuchenki turystyczne na kartusze to zwykle niewielkie urządzenia, które zabrać można ze sobą właściwie wszędzie. Są także większe kuchenki gazowe, które do działania potrzebować będą turystycznej butli gazowej. Wybór pomiędzy tymi urządzeniami to zwykle kwestia tego, ile wolnego miejsca posiada się w swoim bagażu. Dla przykładu wyjeżdżając w podróż samochodem kempingowym, zapakowanie większej składanej kuchenki nie powinno być problemem. Kiedy jednak z domu wyjeżdża się niewielkim samochodem osobowym, a bagażnik już i tak pełen jest różnych drobiazgów, rozsądniejsza może być niewielka kuchenka gazowa na kartusze.

Grill gazowy czy kuchenka turystyczna?

Turystyczne grille gazowe to podobnie jak kuchenki turystyczne, modele składane, które zaprojektowane są tak, żeby można było zabrać je wygodnie ze sobą nawet w naprawdę daleką podróż. Po złożeniu urządzenie najczęściej zamyka się w specjalnej podróżnej torbie, dzięki czemu żaden element nie zginie, a do zabieranego bagażu można dorzucić po prostu tę wygodną do zabrania torbę. Niektóre modele dopracowane są tak, aby umożliwiały nawet zagotowanie wody w czajniku, przez co grill taki staje się bardzo uniwersalnym i z pewnością przydatnym podczas podróży urządzeniem.

Kuchenki turystyczne na kartusze to zazwyczaj bardzo małe modele, które mogą zająć trochę mniej miejsca bagażowego, niż torba, w której spakowany jest grill gazowy. Warto wybierać pomiędzy tymi urządzeniami wedle indywidualnych preferencji, tego, co zamierza się na nich przyrządzać, oraz ile osób będzie z nich korzystać. Gdy jedna osoba wybiera się na samotną podróż, z pewnością wystarczy jej nawet niewielka kuchenka z jednym palnikiem. Kiedy jednak na kemping jedzie cała kilkuosobowa rodzina, przydać się może nawet i grill, i kuchenka turystyczna.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się