Mata plażowa, czyli sposób na relaks

W poszukiwaniu ekwipunku na piknik lub kompletując wakacyjny baraż, warto postarać się o matę plażową. Koc piknikowy doskonale zda egzamin niezależnie od miejsca wypoczynku. Także w przydomowym ogródku lub w pobliskim parku to znacznie lepsze rozwiązanie niż popularny koc.

Zalety piknikowych koców

Mimo sporej powierzchni po złożeniu mata plażowa nie zajmuje wiele miejsca. Atutem jest nie tylko ograniczona przestrzeń potrzebna na jej zapakowanie, ale też możliwość złożenia w kostkę. Zakończony solidną materiałową rączką koc piknikowy dobrze leży w dłoni. Można go też nosić na ramieniu, schować do plecaka czy położyć luzem w bagażniku samochodu. Składanie i rozkładanie jest takie łatwe. Prostsze nawet niż przy tradycyjnym kocu. Kolejną zaletą cechującą piknikowe maty jest łatwość utrzymania w czystości. Do produkcji wielu modeli stosuje się materiały, do których nie wnikają drobiny piasku, kurzu, igliwia bądź trawy. Przed złożeniem wystarczy otrzepać koc piknikowy, by móc skorzystać z niego podczas kolejnej eskapady bez konieczności prania.

Mata na plażę z izolacją

Wewnętrzna strona maty piknikowej dzięki warstwie folii aluminiowej lub PVC sprawdza się nie tylko podczas gorących dni. Mata na plażę posłuży również w przypadku pokrytej rosą trawy lub na mokrym piasku. Siedząc na niej, ma się zapewnioną pełnię komfortu. Warstwa izolacyjna to także właściwe zabezpieczenie przed gorącym piaskiem i rozgrzanymi kamyczkami. Na chorwackie plaże bądź na urokliwe zakątki nad górskimi potokami i rzekami idealnie nada się mata na plaże kamieniste. Wykonana z grubszego niż standardowa materiału dobrze chroni przed mało komfortowym podłożem. Co ważne, mata na kamieniste plaże, jest równie praktyczna jak cieńsze modele.

Maty czy koce piknikowe są słusznym wyborem przy uzupełnianiu ekwipunku na wakacyjny wojaż. To też praktyczne i coraz chętniej wybierane akcesoria sprawdzające się bliżej domu oraz podczas weekendowego wyjazdu. Dzięki nim wypoczynek na łonie natury może być jeszcze przyjemniejszy niż dotąd.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się