Zestaw walizek idealny dla kobiety.
Zestaw walizek idealny dla kobiety.

Podróżowanie w dzisiejszych czasach jest bardzo powszechne i może przybrać wiele form. Czy to krótki wypad weekendowy, czy kilkudniowy pobyt u znajomych, aż po dwutygodniowe wczasy w kraju czy za granicą. W zależności jak długi wyjazd planujemy, tak wiele rzeczy musimy spakować i przewieźć. W związku z tym najbardziej praktycznym rozwiązaniem dla ciebie jest zestaw walizek. Są idealne na każdy rodzaj planowanej podróży. A jaki zestaw walizek będzie idealny dla kobiety?

 

czytaj całość »
Kosmetyczka podróżna . Jaką wybrać?
Kosmetyczka podróżna . Jaką wybrać?

Podróże małe i duże – kto z nas ich nie lubi? Każda wyprawa wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc i ludzi, ale też z przemyślanym przygotowaniem się do niej. Nie mogąc zabrać ze sobą wszystkich rzeczy, musimy ograniczyć się do wybrania tylko tych niezbędnych, które zmieszczą się w naszych torbach. Warto przy okazji zadbać też o ich odpowiednią organizację, żeby nie tracić czasu na zbędne poszukiwania. Odnosi się to w szczególności do naszych kosmetyków. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą nam właśnie kosmetyczki na kosmetyki. Różnorodność modeli sprawia, że możemy dostosować je do naszych potrzeb i przeznaczenia. Co zatem wybrać spośród tylu opcji? Postaramy się pomóc Ci w rozwiązaniu tej zagadki posiłkując się asortymentem z naszego sklepu internetowego.

czytaj całość »
Walizka na dwóch czy na czterech kółkach?
Walizka na dwóch czy na czterech kółkach?

Walizka jest bez wątpienia nieodłączną towarzyszką bliższych i dalszych podróży. Ma za zadanie pomieścić nasze rzeczy osobiste oraz przetransportować je w bezpieczny i wygodny sposób. Czy jednak myślimy o tych kwestiach, planując wyprawę? A może zostawiamy to na ostatnią chwilę? Wtedy dokonujemy szybkiego zakupu walizki, nie zastanawiając się nad tym, co powinna posiadać, by zapewnić nam komfort użytkowania. Warto zatem przed kolejnym wyjazdem przemyśleć jej kilka ważnych funkcji, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi, a które w znaczący sposób mogłyby poprawić wygodę naszej podróży.

czytaj całość »
Ochrona słuchu na koncercie. Jaką wybrać?
Ochrona słuchu na koncercie. Jaką wybrać?

Wiosna i lato to czas, w którym odbywają się liczne plenerowe koncerty oraz festiwale muzyczne i inne imprezy masowe. Organizowane na stadionach, biletowane, czy też z okazji urodzin miast i gmin przyciągają rzesze fanów muzyki i dobrej zabawy. Okazja zobaczenia i usłyszenia na żywo ulubionego muzyka to przeżycie pamiętane przez lata i warto się do niego odpowiednio przygotować.

czytaj całość »
Jaki ręcznik plażowy wybrać?
Jaki ręcznik plażowy wybrać?

Wakacje to przede wszystkim słoneczna pogoda, gorące plaże i wodne kąpiele. Kto z nas po długiej zimie nie marzy o letnim wypoczynku? Zwłaszcza że lato wkrótce się zacznie. Warto już teraz pomyśleć co zabrać na wakacyjną wyprawę i zawczasu zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria podróżne. Jadąc nad wodę, nie możemy zapomnieć o tym, żeby spakować ręcznik plażowy. Zobacz, jakie ręczniki przygotowaliśmy, myśląc o Twoim komforcie i wybierz model, który najbardziej Ci pasuje.

czytaj całość »
Zestaw walizek – najlepsze rozwiązanie.
Zestaw walizek – najlepsze rozwiązanie.

Domeną dzisiejszych czasów są częste podróże, zarówno służbowe jak i wakacyjne. Niezależnie od tego jaki mają charakter, jedno jest pewne - ich nieodłącznym atrybutem jest walizka na kółkach. Jej rozmiar dobieramy kierując się ilością rzeczy, które musimy ze sobą zabrać. Na krótkie wyjazdy zazwyczaj wystarcza nam mała walizka kabinowa. Natomiast na dłuższe wyprawy niezbędna okaże się duża walizka. Niejednokrotnie też przychodzi nam podróżować w gronie rodzinnym, co wiąże się ze zwiększoną ilością bagaży. Warto zatem od razu zaopatrzyć się w zestaw walizek, tak aby być zawsze dobrze przygotowanym do drogi.

czytaj całość »
Zatyczki do uszu w domu. Jakie wybrać?
Zatyczki do uszu w domu. Jakie wybrać?

Ostatnie tygodnie kwarantanny to czas zmian dla wielu z nas. Nasze życie prywatne oraz zawodowe zmieniło się radykalnie. Spędzamy większość czasu w domu, co powoduje, że musimy przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Inaczej spędzamy wolny czas, inaczej też pracujemy. Praca zdalna z domu i konieczność skupienia się jest bardzo trudne. Podobnie jak wypoczynek, gdy możliwość opuszczenia domu jest utrudnione, a często niemożliwe. Jest jednak rozwiązanie tej sytuacji.

czytaj całość »
Rozmiar walizki kabinowej w Ryanair i Wizz Air
Rozmiar walizki kabinowej w Ryanair i Wizz Air

Branża lotnicza dzięki swojemu dynamicznemu rozwojowi staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechnym i chętnie wybieranym rodzajem transportu. Z jednej strony wygoda, a z drugiej szybkość przemieszczania powodują, że coraz więcej ludzi decyduje się na lot samolotem. Jednakże wybierając ten środek komunikacji musimy być świadomi, że w imię zasad bezpieczeństwa rządzi się on własnymi prawami, których przestrzeganie jest ściśle określone. Jednym z nich jest polityka bagażowa, którą każdy z przewoźników reguluje w odmienny sposób. Warto więc przed wylotem zapoznać się z nią, aby na miejscu nie ulec rozczarowaniu.

czytaj całość »
Dlaczego warto używać pokrowce na walizki?
Dlaczego warto używać pokrowce na walizki?

W dobie dzisiejszych częstych wyjazdów walizka jest nieodłącznym towarzyszem naszych podróży. Jej regularne użytkowanie sprawia, że niejednokrotnie jest narażona na różnego rodzaju uszkodzenia, które wpływają niekorzystnie na jej wygląd oraz funkcjonalność. Częstokroć oddając ją przy odprawie na lotnisku nie wiemy jaki los ją spotka, gdy na czas przelotu spuścimy ją z oka. Dlatego też jeśli chcemy przedłużyć żywotność naszej walizki i poprawić jej bezpieczeństwo w trakcie podróży warto zaopatrzyć się w pokrowce.

czytaj całość »
Jak ustawić kod w walizce i zapamiętać go?
Jak ustawić kod w walizce i zapamiętać go?

Kody w walizkach obecnie są podstawą zabezpieczenia. Mają chronić Twoje bagaże przed dostępem osób niepowołanych. Podobnie jak pin do karty kredytowej, tak samo kombinacja cyfr powinna być znana tylko zaufanym osobą. Nie ma wzoru, który będzie niezawodny. Ważne, aby stosować bardziej skomplikowane układy cyfr. Wtedy prawdopodobieństwo przypadkowego rozkodowania walizki jest niewielkie. Jeśli nadal czujesz, że to może być niewystarczające,  zakup dodatkowe zabezpieczenia. Pamiętaj, że obecnie znamy mnóstwo kodów. Umysł bywa zawodny. Dlatego musisz znaleźć kompromis przed złożonym układem, a trywialnie prostym. Bardzo złym pomysłem jest zapisywanie kodu w miejscach, do którego mogą mieć dostęp złodzieje. Unikaj karteczek z szyfrem schowanych w portfelu lub w jednej z kieszonek walizki. W przeciwnym razie Twoje wszystkie starania związane z bezpieczeństwem stracą sens.

czytaj całość »
Najlepsze akcesoria do walizek – dlaczego warto?
Najlepsze akcesoria do walizek – dlaczego warto?

Zakup walizki jest podstawową czynnością, gdy chcesz zapakować swoje rzeczy w podróż. Warto wiedzieć również o innych przydatnych przedmiotach, które ułatwią wycieczkę i sprawią dużo radości. Najlepsze akcesoria do walizek są funkcjonalne. Stają się Twoim pomocnikiem, wyręczają Cię w pewnych sprawach. Wtedy ich zakup ma sens. Dobrze jeśli dbają również o bezpieczeństwo. Potrafią uchronić przed problemami, a kosztują niewiele. Na rynku istnieje kilka akcesoriów godnych polecenia.

czytaj całość »
Co można wnieść na pokład samolotu?
Co można wnieść na pokład samolotu?

Lot samolotem zdecydowanie skraca czas podróży. Popularność tego środka komunikacji z roku na rok rośnie. Prawdopodobnie Ty również stajesz przed szansą wyjazdu, gdzie w planie jest przelot samolotem. W sieci krąży dużo materiałów na temat tego, co można wnieść na pokład samolotu? 

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Liczba ograniczeń zależy od tego, czy pokład samolotu rozumiesz, jako część wyłącznie pasażerską? A może bierzesz pod uwagę także luk bagażowy? Musisz wiedzieć, że linie lotnicze dzielą bagaże na dwa rodzaje. Pierwszy jest bagaż rejestrowany. Podczas odprawy na lotnisku trafia on do ładowni samolotu. W nim umieszczone mogą być inne przedmioty niż w drugim rodzaju bagażu. Bagaż podręczny zabierasz ze sobą do części pasażerskiej. Tam dopuszczalne są tylko wybrane rzeczy, które możesz mieć bez konsekwencji. Są to szeroko rozumiane przedmioty bezpieczne. Pozbawione ostrych krawędzi. Trudne do wykorzystania jako broń. 

czytaj całość »
Walizka ABS czy polipropylen - która wytrzymalsza?
Walizka ABS czy polipropylen - która wytrzymalsza?

Współcześnie wybór akcesoriów do podróżowania jest ogromny. Samych rodzajów walizek mamy przynajmniej kilka. Tworzyw, z których je wykonano, też jest sporo. Jak dobrać walizkę do swoich potrzeb? Szukając odpowiedniego akcesorium, zapewne spotykasz się z określeniem ABS i polipropylen. Są to tworzywa sztuczne, z których wykonuje się walizki turystyczne. ABS, czy polipropylen, co sprawdzi się lepiej? Każdy z omawianych typów walizek poradzi sobie w określonej sytuacji. ABS jest materiałem lekkim, twardym i mało odpornym na duże obciążenia. Dlatego długotrwałe użytkowanie walizki w luku bagażowym, może powodować trwałe pęknięcia. Polipropylen ma bardziej elastyczną strukturę, zachowując jednocześnie wysoką wytrzymałość. Jest nieco droższy, dlatego na zakup walizki wydamy więcej.

czytaj całość »
Ile może ważyć bagaż podręczny - czyli jak nie mieć “nadwagi”?
Ile może ważyć bagaż podręczny - czyli jak nie mieć “nadwagi”?

Podróż samolotem to wyjątkowe przeżycie. W gonitwie myśli musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach, które pomogą Ci uniknąć kłopotu w trakcie lotu samolotem. Linie lotnicze rozróżniają dwa rodzaje bagażu. Bagaż rejestrowany, który jest zabierany do luku bagażowego w czasie odprawy oraz bagaż podręczny. Z nim możesz wejść na pokład samolotu. Jednak ile może ważyć bagaż podręczny? Odpowiedź na to pytanie jest skomplikowana. Wszystko zależy od tego z usług, którego przewoźnika zdecydujemy się skorzystać. Linie lotnicze ustalają maksymalną wagę bagaży podręcznych. Dlatego przed zapakowaniem walizki do pełna, skontaktuj się z pracownikami konkretnej linii lotniczej i zapytaj się o maksymalną wagę bagażu podręcznego.

czytaj całość »
Co zabrać na wyjazd? Podstawą jest odpowiednie przygotowanie!
Co zabrać na wyjazd? Podstawą jest odpowiednie przygotowanie!

Każda podróż jest czymś, co wymaga dobrej logistyki. Przygody związane ze spontanicznymi wyjazdami, które kończą się szczęśliwie, należą do wytworu popkultury. Oczywiście im nasza wycieczka jest krótsza, tym łatwiej szybko się zorganizować. Wtedy można wiele rzeczy pominąć, ponieważ jesteś blisko domu. Nieco inaczej jest z dłuższymi wyprawami. Pod słowem wyprawa kryją się wakacje z rodziną i służbowa delegacja. Wtedy dobre planowanie oszczędzi Ci stresu, zapewni spokój, dając jednocześnie radość z pobytu w innym miejscu. 

czytaj całość »
Co można zabrać do samolotu? Na co zwrócić uwagę?
Co można zabrać do samolotu? Na co zwrócić uwagę?

Podróż samolotem jest uznawana za jeden z najbezpieczniejszych środków komunikacji masowej na świecie. Wszystkie procedury bezpieczeństwa opracowane na przestrzeni dekad mają za zadanie chronić pasażerów przed wypadkami. Dlatego decydując się na podróż w chmurach, zastanów się, co można zabrać do samolotu?

czytaj całość »
Gotuj w domu i jedz zdrowo - torba termiczna na lunch
Gotuj w domu i jedz zdrowo - torba termiczna na lunch

Zbliżająca się wiosna to idealny moment, aby co nieco zmienić w swoim życiu, na przykład wprowadzając do swojej diety zdrowsze produkty. Rewolucje w żywieniu warto wprowadzać powoli, na przykład dokonując jednej zmiany na tydzień. Zacznij, zamieniając kupowany w automacie lub barze posiłek w pracy na coś przygotowanego w domu, ze świeżych produktów. Odpowiednia torba termiczna na lunch pozwoli Ci nawet na zjedzenie w pracy ciepłego domowego obiadu albo chłodnego musli z jogurtem, a dodatkowo umożliwi przechowywanie takich produktów jak mleko do kawy w zasięgu ręki.

czytaj całość »
Co zabrać na urlop do Chorwacji? Przygotuj się na każdą okoliczność!
Co zabrać na urlop do Chorwacji? Przygotuj się na każdą okoliczność!

Chorwacja to miejsce, które od dekad stanowi atrakcyjny kierunek turystyczny. Jest to kraj położony nad Morzem Adriatyckim, sąsiadujące z Bośnią i Hercegowiną, Czarnogórą, Serbią oraz Węgrami i Słowenią. Wybrzeże, na którym znajduje się większość popularnych kurortów panuje ciepły klimat śródziemnomorski podobny do włoskiego, natomiast w głębi lądu pogoda odpowiada polskiej, umiarkowanej. Co zabrać na urlop do Chorwacji, żeby zarówno na plaży, jak i podczas wycieczek czuć się komfortowo i naprawdę wypocząć? Podpowiadamy, jak się spakować, abyś Ty mógł się zrelaksować, włożyć słuchawki w uszy i cieszyć się lotem na wymarzone wakacje.

czytaj całość »
Wyprawka przyszłej mamy - co zabrać do szpitala na poród?
Wyprawka przyszłej mamy - co zabrać do szpitala na poród?

Dziewięć miesięcy upłynęło w mgnieniu oka, a maluch coraz częściej daje znać, że w najbliższym czasie planuje przyjść na świat. Termin porodu zbliża się nieubłaganie, a Ty wciąż nie wiesz, co zabrać do szpitala na poród i jak spakować torbę? Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę! Może się okazać, że Twoja pociecha postanowiła poznać Cię szybciej niż się tego spodziewałaś.

czytaj całość »
Czy i jak przewozić leki w bagażu podręcznym? Odpowiedzi na nurtujące pytania!
Czy i jak przewozić leki w bagażu podręcznym? Odpowiedzi na nurtujące pytania!

Samolotem obecnie podróżuje się najbezpieczniej, najszybciej oraz najwygodniej, a cały proces zakupu biletów, odprawy i spraw organizacyjnych załatwianych na lotnisku został skrócony do minimum. Wiele osób wciąż głowi się nad tym, co może zabrać do samolotu, jak należy się spakować i czy pewne produkty, takie jak akcesoria medyczne lub leki w bagażu podręcznym są dozwolone. Odpowiadamy - są!

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl