Rozmiar walizki kabinowej w Ryanair i Wizz Air

Rozmiar walizki kabinowej w Ryanair i Wizz Air

Branża lotnicza dzięki swojemu dynamicznemu rozwojowi staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechnym i chętnie wybieranym rodzajem transportu. Z jednej strony wygoda, a z drugiej szybkość przemieszczania powodują, że coraz więcej ludzi decyduje się na lot samolotem. Jednakże wybierając ten środek komunikacji musimy być świadomi, że w imię zasad bezpieczeństwa rządzi się on własnymi prawami, których przestrzeganie jest ściśle określone. Jednym z nich jest polityka bagażowa, którą każdy z przewoźników reguluje w odmienny sposób. Warto więc przed wylotem zapoznać się z nią, aby na miejscu nie ulec rozczarowaniu.

Ryanair i Wizz Air – porównanie wymiarów walizki kabinowej.

Na pokład samolotu można zabrać jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego (np. torebkę, torbę na laptopa lub mały plecak) oraz walizkę kabinową na kółkach. Każda z linii lotniczych inaczej określa jej wymiary oraz limit wagowy, które umożliwiają ich bezpieczne ułożenie w luku bagażowym.

Weźmy dla porównania linie Wizz Air i Ryanair. Pasażerowie linii Wizz Air mogą zabrać ze sobą na pokład walizkę kabinową na kółkach o maksymalnej wadze 10 kilogramów i o wymiarach 55x40x23 cm. przy zastrzeżeniu, że bagaż musi zmieścić się w schowku nad fotelami. Natomiast Ci, którzy zdecydują się na lot z Ryanairem muszą zaopatrzyć się w torbę o wymiarach 55x40x20 cm., nie przekraczającą również wagi 10 kilogramów. Dodatkowo musi się ona zmieścić w koszu do mierzenia bagażu. Tak więc widać, że różnice nie są wielkie i sięgają zaledwie kilku centymetrów.

Co warto sprawdzić przed wylotem?

Przed wylotem zawsze opłaca się sprawdzić w regulaminie na stronie internetowej naszego przewoźnika czy nie zmieniły się zasady polityki bagażowej, bowiem co jakiś czas ulegają one aktualizacji. Jeżeli chcesz mieć pewność, że walizka, którą zamierzasz zabrać w podróż będzie miała dobre wymiary, zajrzyj do naszego sklepu, gdzie znajdziesz ich szeroki wybór.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl