Jak wybrać praktyczny stół turystyczny?

Zanim zacznie się szukać stolika turystycznego dla siebie, warto zastanowić się nad tym, ile osób będzie z niego korzystało oraz w jakim celu. Jeśli będzie to jedna albo dwie osoby, a stół turystyczny ma być w zasadzie jedynie blatem, na którym można postawić kubek z kawą, nie musi on być duży. Kiedy jednak mowa o kilkuosobowej rodzinie, która podczas biwaku chce wspólnie zjeść śniadanie, potrzebny będzie duży składany stół turystyczny z krzesłami, żeby wszystkich pomieścić.

Każdy stół turystyczny jest modelem składanym. Trudno sobie wyobrazić, żeby mebel, którego długie nogi w żaden sposób nie są w stanie się złożyć, spakować na przykład do bagażnika samochodu przed kilkudniową wycieczką, który i tak jest już pełen wielu innych bagaży. Niektóre modele takich stołów składają się do walizki, co może być dodatkowym ułatwieniem przy ich transporcie.

Stół turystyczny składany powinien być lekki, aby można go było wygodnie przenosić z miejsca na miejsce, oraz stabilny po rozłożeniu, żeby bez obaw można było pozostawić na nim naczynia z napojami, czy talerze pełne jedzenia. Warto także jeszcze przed zakupem sprawdzić, czy rozkładanie danego stołu nie wymaga włożenia w ten proces zbyt wiele siły, czy jest to łatwe, oraz trwa krótko.

Gdzie i kiedy stolik turystyczny okaże się całkowicie niezbędny?

Stolik turystyczny z pewnością wielu osobom kojarzy się z kempingiem czy biwakiem. Rzeczywiście to tam doskonale spełnia on swoje zadanie, ponieważ podczas takich podróży często trudno jest znaleźć inny stabilny blat, przy którym można byłoby zjeść posiłek. Jeśli stół turystyczny składany jest tak, że zajmuje naprawdę niewiele miejsca w bagażu, może on być równie dobrze zabrany nawet na krótką, kilkugodzinną wycieczkę nad jezioro, żeby mieć gdzie napić się ciepłej kawy z termosu, czy zjeść zapakowane przed podróżą kanapki.

Stolik turystyczny sprawdza się jednak nie tylko z dala od domu. Przez bardzo wiele osób takie modele stołów wykorzystywane są jako meble ogrodowe. Są one lekkie, łatwe do przeniesienia i przechowywania, a sprawdzają się naprawdę świetnie jako miejsce, w którym można usiąść przy grillu z rodziną czy przyjaciółmi. Na działkach wypoczynkowych stół turystyczny z krzesłami wydaje się absolutną koniecznością, ponieważ zapewni niezbędną przestrzeń do zjedzenia ciepłego posiłku, czy napicia się popołudniowej kawy na świeżym powietrzu. Do tego fakt, że jest to model składany, naprawdę wiele ułatwi. To, że stół turystyczny po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, to zaleta pod kątem transportu, ale i przechowywania takiego mebla w niewielkich pomieszczeniach gospodarczych.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się