Bidon 1,0L EDA Bidon 1,0L EDA
Producent: EDA
Cena: 8,70 zł
szt.
zobacz więcej
Bidon 1000ml Bidon 1000ml
Producent: KAMAI
Cena: 35,80 zł
szt.
zobacz więcej
Bidon 500ml Bidon 500ml
Producent: KAMAI
Cena: 28,10 zł
szt.
zobacz więcej
Bidon 650ml Bidon 650ml
Producent: KAMAI
Cena: 30,20 zł
szt.
zobacz więcej

Na co zwrócić uwagę wybierając bidon turystyczny?

Najważniejsza cecha bidonu turystycznego to jego pojemność, oraz to, jak długo jest w stanie utrzymać temperaturę napoju wlanego do środka. To, jak duży będzie konkretny bidon, powinno być uzależnione od tego, ile osób zamierza z niego korzystać i na jaki długie wycieczki będzie zabierany. Termosy przydatne podczas krótkich wypraw rowerowych mają być głównie poręczne, więc ich pojemność sięgać będzie od 300 do 500 ml. Inaczej jest jednak w przypadku, gdy bidon turystyczny potrzebny jest podróżującej rodzinie z dziećmi, która chciałaby przez wiele godzin móc podawać maluchom ciepłą herbatę w drodze. Wówczas przyda się model, którego pojemność to nawet litr płynu, choć warto wiedzieć, że zdarzają się modele o jeszcze większej pojemności.

Im termosy turystyczne mają większą pojemność, tym same są większe. Ich rozmiar poniekąd wpływa na poręczność i wygodę transportu, chociaż nieobojętny pod tym kątem jest także design. Bidon turystyczny, który chciałoby się zabrać ze sobą na pieszą wycieczkę, powinien być zaprojektowany tak, żeby można było wygodnie dołączyć go do reszty zabieranego ze sobą bagażu. Z drugiej strony termosy, które używane mają być tylko w samochodzie, mogą być bardziej masywne, co przekłada się na ich pojemność, ale i więcej zajmowanego przez nie miejsca.

Uniwersalne kubki turystyczne przydatne nie tylko w podróży

Kubki turystyczne to wręcz obowiązkowe wyposażenie każdego, kto wybiera się w długą, wielogodzinną podróż. Przydają się one nie tylko podczas zimnych miesięcy – termosy potrafią utrzymać także zimną temperaturę napoju, a nic tak nie orzeźwia w upalne letnie popołudnie, jak zwykła zimna woda czy oranżada. Bidon turystyczny przydaje się jednak nie tylko w podróży, ale i na co dzień.

Wychodząc do pracy w chłodny, zimowy poranek, niejedna osoba marzy o zabraniu ze sobą pysznej, ciepłej kawy na długą drogę po zaśnieżonych ulicach miasta. Kubki turystyczne są szczelne i utrzymują temperaturę napoju przez co najmniej kilka godzin, a jeśli ich rozmiar nie jest zbyt duży, można bez problemu wrzucić je do torebki czy plecaka przed porannym wyjściem.

Termosy turystyczne to także rozsądne podejście do tematu ekologii. Zabierając je ze sobą do kawiarni i prosząc o podanie kawy do własnego naczynia, można bezpośrednio przyczynić się do mniejszego użycia jednorazowych kubków, które niestety istotnie wpływają na zanieczyszczenie planety. Tymczasem kubki turystyczne znacznie lepiej od nich utrzymają temperaturę napoju, znacznie wygodniej się z nich pije i można wrzucić je po zakręceniu do torebki, ponieważ nie przeciekają.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;